ناشر منبع

— آیتم به ازای صفحه
نمایش 1 - 20 از 69 نتیجه
angle-left معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت خبر داد:
جذب 42 سرباز در قالب طرح سرباز تاپ به عنوان امریه در بنگاه­های تولیدی و تجاری/ اعلام 3600 نیاز پژوهشی توسط بیش از 13 هزار بنگاه صنعتی و معدنی در سامانه تاپ

به گزارش شاتا، برات قبادیان با بیان این مطلب، افزود: 2 نفر از افراد اعزام شده دانش­ آموخته مقطع دکتری و مابقی کارشناسی ارشد و در رشته­ های تحصیلی مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی معدن و ... بوده اند که پس از طی مراحل لازم به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی و به عنوان امریه در بنگاه­های تولیدی و تجاری بزرگ مشغول به فعالیت شده ­اند.

وی در این خصوص تصریح کرد: طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با محوریت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستاد کل نیروهای مسلح اجرا می‌شود.

اجرایی شدن طرح تاپ در سه بخش

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت اضافه کرد: این طرح در سه بخش برای دانش‌‌آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه‌‌های اقتصادی بگذارانند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند پایان‌‌نامه‌‌های خود را به‌‌صورت مسأله‌‌محور انجام دهند و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در قالب طرح پسادکترای صنعتی و فرصت مطالعاتی در بنگاه‌‌های صنعتی و معدنی، انجام پروژه‌‌های مستقل یا مشترک فعالیت نمایند، اجرا می‌‌شود.

ایجاد ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه و کاربردی شدن پروژه های دانشگاهی

قبادیان ادامه داد: از جمله ویژگی های مهم این طرح ایجاد ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه، کاربردی نمودن پروژه های دانشگاهی دانشجویان و اساتید و استفاده از توانمندی­های بالقوه دانش ­آموختگان نخبه و ممتاز در واحدهای تحقیق و توسعه بنگاه­ های صنعتی، معدنی و تجاری که پیشانی توسعه و پیشرفت بنگاه­ها محسوب می شوند، می ­باشد.

وی گفت: حضور و فعالیت دانشجویان، اساتید و سربازان در بنگاه های صنعتی معدنی منجر به کسب تجربیات عملیاتی و مهارت­های لازم برای آن­ها می­شود.

اعلام 3600 نیاز پژوهشی توسط بیش از 13 هزار بنگاه صنعتی و معدنی در سامانه تاپ

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استقبال بنگاه­های تولیدی و تجاری، دانشجویان، اساتید و دانش ­آموختگان ممتاز دانشگاه­های برتر کشور از این طرح، گفت: تاکنون 13 هزار و 319 بنگاه صنعتی و معدنی در سراسر کشور بیش از 3600 نیاز پژوهشی خود را در سامانه تاپ به نشانی WWW.IRANETOP.IR ثبت نموده و 570 دانشجو و 694 استاد جهت رفع نیازهای ثبت شده در سامانه مذکور اعلام آمادگی نمودند.

قبادیان اضافه کرد: باتوجه به تحلیل­های انجام شده بیشترین نیازهای ثبت شده مربوط به رشته ­های مکانیک، مدیریت، معدن، برق و متالورژی بوده و همچنین بنگاه­های استان­های اصفهان، البرز و خوزستان بیشترین سهم را در ثبت نیازها دارا بودند. در نهایت تاکنون چهار قرارداد در قالب پروژه تحقیقاتی بین استادان و دانشجویان و بنگاه های صنعتی و معدنی در استان­های مازندران، گیلان و چهارمحال و بختیاری در حوزه ­های صنایع شیمیایی و غذایی منعقد شده است.

ثبت نام 491 دانش ­آموخته تحصیلات تکمیلی به عنوان متقاضی در طرح سرباز تاپ

وی گفت: همچنین در بخش سرباز بیش از 1000 موقعیت در واحدهای تحقیق و توسعه بنگاه­ های داوطلب برای جذب سرباز امریه تاپ معرفی و 491 دانش ­آموخته تحصیلات تکمیلی به عنوان متقاضی در سامانه مذکور ثبت­ نام نموده ­اند که از این میان نزدیک به 140 مورد پرونده تکمیل و جهت انجام ارزیابی و تعریف پروژه در واحدهای تحقیق و توسعه متناسب با تخصص دانش­ آموختگان، در دبیرخانه ستادی طرح تاپ مورد بررسی قرار گرفته ­است.

جذب 42 سرباز در قالب طرح سرباز تاپ

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت اضافه کرد: از آبانماه سال جاری تاکنون 42 سرباز (2 نفر از افراد اعزام شده دانش­ آموخته مقطع دکتری و مابقی کارشناسی ارشد) در رشته­ های تحصیلی مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی معدن و ... پس از طی مراحل فوق به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی و به عنوان امریه در بنگاه­های تولیدی و تجاری بزرگ مشغول به فعالیت شده ­اند.

قبادیان در پایان تصریح کرد: اجرای این طرح با توجه به تلاش­های صورت­ گرفته و استمرار در سال­­­های آتی، گام موثری در تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، مهارت­ آموزی دانش­ آموختگان نخبه و در طولانی مدت منجر به توانمندسازی بنگاه­های تولیدی و تجاری خواهد شد.