ناشر منبع

— آیتم به ازای صفحه
نمایش 1 - 20 از 65 نتیجه
angle-left در آیین رونمایی طرح تاپ در استان البرز تاکید شد؛ ایران مقام دوم دنیا را از نظر منابع انسانی مهندسی دارد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با عنوان اینکه استان البرز جزو سه استان برتر و پیشرو از نظر ثبت بنگاههای اقتصادی در طرح تاپ است، گفت: این استان به لحاظ تعداد ثبت نیاز پژوهشی و فناوری و پروژه ها رتبه نخست کشور را تاکنون در طرح ملی تاپ داراست.

به گزارش واحد خبر معاونت، برات قبادیان روز چهارشنبه در مراسمی که با عنوان رونمایی از طرح توانمندی تولید و اشتغال پایدار (طرح تاپ) در استان البرز و با حضور استاندار و جمعی از صنعتگران و دانشگاهیان استان البرز برگزار شد، گفت: کشور ما به توجه به وجود سرمایه و ثروت الهی و همچنین با توجه به جمعیت 80 میلیونی از نیروی انسانی رتبه بالایی در دنیا کسب کرده است.

وی افزود: همچنین با پشت سر گذاشتن کشور روسیه از نظر سرمایه انسانی، ایران بعد از آمریکا رتبه دوم را به دست آورده است و این درحالیست که امروزه با مشکل بیکاری و انسان های نیازمند، روبرو هستیم.

قبادیان با تاکید بر اینکه دلیل پیشرفت کشورهای مطرح دنیا، همراهی دانش و تولید است، تصریح کرد: ما در زندگی فردی و اجتماعی از علم بهره لازم را نبردیم و این مهمترین ایراد کار صنعت و تولید در کشور است.

معاون وزیر صمت ادامه داد: طرح تاپ می خواهد در بخش اقتصاد از نیروی انسانی و مواهب الهی به گونه ای استفاده کند که تجربه دیروز را جبران کند لذا با حمایت حاکمیت و دولت در راستای سیاستگذاری درستی حرکت خواهیم کرد.

وی اذعان داشت: تا کنون به اشتباه از تکنولوژی آماده دنیا استفاده کردیم در حالیکه از نیروی نخبه و دانشگاهی داخل غافل بودیم.

قبادیان با عنوان اینکه استان البرز به لحاظ تعداد ثبت نیاز پژوهشی و فناوری و پروژه ها رتبه نخست کشور را تاکنون در طرح ملی تاپ داراست گفت؛ البرز جزو سه استان برتر و پیشرو از نظر ثبت نام بنگاههای اقتصادی در طرح تاپ است، اما: تا حدود یک ماه پیش البرز رتبه نخست کشوری را کسب کرده بود و حیف است که با عدم تلاش بیشتر از این امتیاز عقب بماند.

معاون وزیر تصریح کرد: اگر به درستی طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار را درک کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که بدون مغز متفکر نمی توان در رقابت از رقبا پیشی گرفت.

وی با اشاره به اهداف طرح تاپ، گفت: دانشجویان ارشد و نخبه که به سربازی می‌روند می‌توانند بعد از مدت آموزشی در واحدهای خصوصی وارد شوند و تولیدکنندگان و صنعتگران نیز باید از این فرصت و طرحی که کاملا مکانیزم برد- برد دارد، استفاده کنند چرا که طرح به نفع عرضه و تقاضا خواهد بود.

قبادیان ابراز امیدواری کرد که کشور ایران می تواند در راستای تولید و تجارت جزو 3 کشور برتر دنیا باشد به شرط آنکه طرح تاپ به درستی درک شود.

وی در پایان ضمن قدردانی از اصحاب رسانه، 50 درصد از پیشرفت صنعت و تولید را مرهون تلاش خبرنگاران و رسانه دانست.

معاون وزیر و استاندار البرز در انتهای این مراسم از طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در استان البرز، رونمایی کردند.