ناشر منبع

— آیتم به ازای صفحه
نمایش 1 - 20 از 61 نتیجه
angle-left برگزاری همایش توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار و رونمایی از طرح تاپ در استان کهکیلویه و بویر احمد
با حضور دکتر قبادیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و برگزاری همایش توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار از طرح تاپ در استان کهکیلویه و بویر احمد رونمایی شد.

به گزارش واحد خبر معاونت و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در همایش توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)در یاسوج گفت:فراهم شدن اقتصاد پایدار، تحول در اقتصاد پایه ی صنعتی و اشتغال از مهمترین اهداف اجرایی این طرح است که میطلبد دانشگاهیان وبخش صنعت در استان همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند.
قبادیان با بیان اینکه با اجرای طرح ملی تاپ رابطه ی صنعت ودانشگاه وارد فضایی واقعی برای ایجاد اشتغال هدفمند میشود افزود:2 هزار 100 دانشجوی مقاطع کارشناسی و دکترا در دانشگاه یاسوج مشغول به تحصیل هستند که این ظرفیتی مطلوب به حساب می آید.
وی اضافه کرد:از این به بعد دانشجویان می توانند با ثبت پایان نامه های خود در سامانه تاپ به نشانی http://www.iranetop.ir برای کیفی بخشیدن واقتصادی کردن آنها اقدام کنند.
رییس دانشگاه یاسوج نیز در این نشست با اشاره به ساختار عشیره ای این استان گفت: باید همه توان خود را برای توسعه و آباد کردن استان به کار گیریم و در این زمینه از نگاه سلیقه ای و عشیره ای خودداری کنیم.
عریان با اشاره به اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه در این استان ضعیف است افزود: پارسال51قرارداد در زمینه صنعت منعقد شده این درحالی است ظرفیت این دانشگاه بیست برابر این رقم است .
دیودیده رییس سازمان صنعت معدن وتجارت استان هم گفت: توسعه صادرات وارتقاء و بهره وری در واحد های صنعتی استان با همکاری دانشگاه یاسوج در حال اجرا است همچنین در حوزه واحد های راکد نیز برای 10واحد هدف گذاری انجام گرفت.
وی گفت:پیش بینی می شود تا 6ماه آینده این هدف گذاری انجام شود.