ناشر منبع

— آیتم به ازای صفحه
نمایش 1 - 20 از 61 نتیجه
angle-left طرح ملی تاپ در خوزستان رونمایی شد
طرح ملی تاپ ( توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) روزچهارشنبه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درخوزستان به صورت پایلوت به عنوان چهارمین استان کشور رو نمایی شد.

به گزارش واحد خبر معاونت، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از طرح ملی تاپ در محل سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان که با حضور جمعی از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی و دانشگاهیان برگزار شد گفت: طرح تاپ یک طرح بزرگ ملی است که خاص سازمان صمت نیست و بخش های دانشگاهی و اقتصادی را نیز شامل می شود.
دکترقبادیان گفت: در چهار سال گذشته اقدامات زیادی در خصوص ارتباط و همکاری بیشتر بین صنعت و دانشگاه انجام شده اما آنچنان که بایست در این حوزه موفق نبودیم، امیدواریم با اجرایی شدن کامل این طرح شاهد همکاری و ارتباطات موثرتری در این بخش باشیم.
وی افزود: اجرای این طرح نه تنها در بخش اقتصادی و تولید تاثیر گذار است بلکه در بخش اجتماعی نیز موثر است و می تواند در ایجاد اشتغال بیشتر و کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار باشد.
معاون وزیر صمت ادامه داد: انقلاب صنعتی چهارم اقتصاد سنتی را دگرگون خواهد کرد و باید با کمک دانش جامعه را آماده کرد و همسو با علم و تکنولوژی دنیا حرکت کنیم.
قبادیان اظهار داشت: تا کنون موفق نشدیم این طرح را در وزارتخانه های دیگر راه اندازی کنیم و برای نخستین بار در وزارت صمت در سه استان اصفهان، تهران و چهارمحال بختیاری رونمایی و عملیاتی شده است.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این طرح در کشور اظهار داشت: از جمله اهداف برگزاری این طرح جبران عقب افتادگی در حوزه تولید و اقتصاد، نزدیک شدن به انقلاب صنعتی چهارم، همراه شدن با علم دنیا، جبران عدم ارتباط دانشگاه و صنعت، ایجاد اشتغال برای جوانان، خروج از وابستگی به نفت است.
قبادیان ادامه داد: یک نگرانی در اجرای این طرح وجود دارد که آن هم دانشگاهیان و فعالان حوزه تولید این طرح را جدی نگیرند و شکست بخورد.
معاون وزیر صمت با اشاره به استفاده محدود از علم و تکنولوژی در بخش صنعت اظهار داشت: متاسفانه 95 درصد خسارت های وارده به صنایع استان های درگیر سیلاب به دلیل استفاده نکردن از علم و دانش در بخش تولید و صنعت بوده است.
وی افزود: تا کنون از درآمد نفت برای اقتصاد کشور استفاده شده است این در حالی است که اقتصاد مبتنی بر منابع محکوم به شکست است و در آینده جایگاهی ندارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: جهان آینده، اقتصاد آینده و صنعت آینده غیر از چیزی است که ما آن را تصور می‌کنیم. پیش‌ازاین نیز گفته‌ام انقلابی صنعتی چهارم درراه است که مانند یک سونامی اقتصاد سنتی را زیرورو می‌کند مگر اینکه ما به کمک علم، فناوری، دانش و تدبیر از امروز جامعه را برای آن آماده کنیم.

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه این طرح می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات در حوزه تولید و اقتصاد کشور باشد اظهار داشت: تولید کنندگان و فعالان اقتصادی باید این طرح را در اولویت برنامه کاری خود قرار دهند و از این فرصت به درستی استفاده کنند.
معاون وزیر صمت در پاسخ به برخی شایعات در خصوص تصمیم وی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی اعتقاد دارند که هر اقدام و طرحی را که دنبال و یا اجرا می شود با هدف شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است که در پاسخ به این صحبت ها باید بگویم که هیچ تصمیم و فکری برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ندارم.
قبادیان اظهار داشت: تنها به دلیل اینکه اهل خوزستانم و علاقمند به این استان هستم به دنبال توسعه و حل مشکلات در این دیار هستم و تا زمانی که زنده هستم به دنبال انتخابات نخواهم رفت.
معاون وزیر صمت گفت: این طرح فعلاً فقط در وزارت صمت اجرا می‌شود تا اگر اشکالاتی در آن وجود داشت برطرف و نهایی شود.
گفتنی است در این برنامه، کارگاه آموزشی برای دانشگاهیان و فعالان حوزه تولید و اقتصاد به منظور اشنایی با چگونگی ثبت نام در سامانه طرح تاپ به نشانی www.iranetop.ir و فرایندهای اجرایی این طرح برگزار شد.